قوانین و مقررات

کلیه کاربرانی که قصد استفاده از اپلیکیشن یا سایت دوبرد را دارند، لازم است تا با مطالعه قوانین و مقررات، به عضویت دوبرد درآیند. عضویت در دوبرد و یا شرکت در مسابقات پیش بینی دوبرد، به منزله مطالعه و قبول تمامی شرایط خرید، بازپرداخت نقدی، عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است.
تا زمانی که کاربر عضو دوبرد است، آیین‌نامه‌ی قوانین و مقررات بروز شده ی آن را پذیرفته است. با عضویت در دوبرد، کاربر تأیید می کند که در صورت هرگونه تغییر در این متن، آن را از قبل پذیرفته است.
تخطی از هریک مواد قانونی اعلام شده از سمت شرکت میدیا گستر نوین پارسیان، این شرکت را مجاب می سازد تا حساب کاربری افراد را مسدود کند، و به علت تخلف از توافق اعلامی، بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران با او برخورد کند.
قوانین و مقررات دوبرد، از جمله موارد مسکوت در این متن، در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


تعاریف

کلیه اصطلاحات آورده شده در این متن، بر اساس تعاریف ذیل تفهیم می شوند و خارج از این چارچوب، هیچ گونه مرجعیتی ندارند.شرکت: در اینجا منظور شرکت میدیاگستر نوین پارسیان است که کلیه مسولیت های مربوط به سایت و اپلیکیشن های دوبرد را بر عهده دارد.دوبرد: عبارت است از برند و نام تجاری و نشانی وب سایتwww.dobord.com. این سایت و اپلیکیشن های متعلق به شرکت میدیاگستر نوین پارسیان بوده و در این متن و یا متن های دیگر متعلق به وب سایت اشاره شده هر جا مسولیتی بر عهده دوبرد بیان شده منظور شرکت میدیاگستر نوین پارسیان می باشد.
کاربر (بردبین): هر شخص حقیقی است که با تأیید قوانین و مقررات دوبرد، به عضویت در دوبرد درآمده است. کاربر بعنوان مسئول حساب کاربری شناخته می‌شود.
موجودی (امتیاز) دوبرد:اعتباری است که مابه ازای خرید از پذیرنده همکار دوبرد، در حساب کاربری کاربر دوبرد شارژ می شود. این اعتبار، بر اساس اطلاعات درج شده در بخش خرید دوبرد تحت عنوان قرارداد فی ما بین دوبرد و آن پذیرنده تعیین خواهد شد که کاربر تنها می تواند با این اعتبار در در مسابقه پیش بینی فوتبال شرکت نماید. واحد موجودی امتیاز می باشد. به این معنا که فرد در ازای خرید از پذیرنده، از پذیرنده دوبرد به عنوان هدیه امتیاز سایت دوبرد را دریافت می کند تا بتواند با این امتیاز تنها در مسابقه پیش بینی فوتبال دوبرد شرکت کند. لازم به ذکر است که امتیاز موجودی قابل نقد کردن و یا فروش توسط کاربر دوبرد نبوده و تنها می تواند با امتیاز موجودی بر اساس قوانین سایت دوبرد اقدام به پیش بینی مسابقات فوتبال ارایه شده در پلتفرم دوبرد نماید. امتیاز می تواند به نام موجودی نیز در این قوانین و مقررات نام برده شود.
درصد دوبرد:عبارت است از درصدی از مبلغ خرید کاربر از پذیرنده های طرف قرارداد سایت دوبرد که توسط پذیرنده به کاربر هدیه داد ه می شود. این هدیه به صورت امتیاز دوبرد در بخش موجودی حساب دوبرد شارژ می شود. این هدیه که به صورت امتیاز می باشد غیر قابل بازگشت به پذیرنده بوده و در مالکیت کابر در حساب کاربری آن تا زمان اقدام به پیش بینی خواهد ماند. نرخ محاسبه امتیاز به صورت زیر می باشد:
درصد دوبرد × مبلغ خرید کاربر از پذیرنده به تومان= میزان امتیاز شارژ شده در موجودی حساب کاربری کاربر پس از هر با خرید
تبصره:کاربر اجازه نقد کردنُ خرید یا فروش امتیاز موجود در حساب کاربری را نداشته و تنها می تواند به پیش بینی مسابقات فوتبال از ظریق پلتفرم سایت دوبرد اقدام نماید.
بردکوین:عبارت است از یک واحد از جایزه ای که کاربر دوبرد در ازای پیش بینی صحیح از مسابقات فوتبال انجام می دهد، از سایت دوبرد به عنوان هدیه دریافت می کند. کاربر می تواند در هر پیش بینی به هر میزان که قبلا در زمان پیش بینی در پلتفرم دوبرد مشاهده کرده، بردکوین برنده شود. سایت دوبرد متعهد می شود تا هر زمان که کاربر دوبرد علاقه مند به فروش بردکوین های برنده شده باشد، فورا نسبت به خرید آنها به نرخ روز بردکوین اقدام نماید. نرخ بردکوین در لحظه توسط سیستم سایت محاسبه شده و در داخل سایت برای کاربر به نمایش در می آید.
بازپرداخت نقدی:هدیه ای است که ما به ازای فروش بردکوین های کاربر، از طرف دوبرد به کاربران اعطا خواهد شد.
پذیرنده:هر کسب‌وکار ارائه دهنده معتبر و قانونی کالا/خدمات به کاربران است که دارای صفحه‌ای اختصاصی در وبسایت دوبرد است.
پذیرنده آنلاین:پذیرنده ای که کالا/خدمات را از طریق فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رساند. کاربر می تواند با بازدید از گروه های کالایی و خدمات ارائه شده در پلتفرم دوبرد، با انتخاب پذیرنده و مراجعه به فروشگاه، محصول مورد نظر خود را خریداری کند.
پذیرنده آفلاین:پذیرنده ای که خرید از آن ها به صورت مراجعه مستقیم و حضوری به محل فروشگاه خواهد بود. پذیرندگان آفلاین همکار دوبرد، ممکن است به چند روش ذیل امتیاز دوبرد را در اختیار کاربر قرار دهند:
 • پذیرندگان آفلاینی که سیستم ثبت فاکتور آنان به سامانه دوبرد به صورت اینترنتی متصل است، به صورت خودکار حساب کاربری کاربر را شارژ می‌نمایند.
 • اپراتور پذیرنده از طریق پنل مخصوص به خود، عملیات شارژ حساب کاربر را متناسب با رقم فاکتور اجرا می‌کند.
 • وارد کردن سریال درج شده روی رسید خرید از پذیرندگان مجهز به پوز (دستگاه کارتخوان) مخصوص دوبرد، که توسط کاربر در حساب کاربری وارد می‌شود.
 • اسکن QR Code ارائه شده توسط فروشنده همزمان با تسویه حساب فاکتور خرید، توسط مشتری. کاربر پس از دریافت QR Code، لازم است تا با اسکن این کد در اپلیکیشن دوبرد، امتیاز خود را فعال کند. در صورت خرید از پذیرنده آفلاین، امتیاز کاربر، از طریق پنل پذیرنده در اپلیکیشن مخصوص دوبرد ثبت خواهد شد.
 • و یا هر روش دیگری که به مرور زمان به سیستم دوبرد اضافه شود.
شبکه پذیرندگان دوبرد:مجموعه ای از پذیرنده های آنلاین و آفلاین هستند که کاربران دوبردی با مراجعه (حضوری یا اینترنتی)، می توانند با خرید از آن ها، امتیاز دوبردی دریافت کنند.
امتیاز (موجودی) در انتظار تایید:امتیازی است که پس از ثبت در سیستم، نیازمند تایید پذیرنده است. این امتیاز در صورتی که قواعد ذیل در خرید رعایت نشده باشد، ممکن است از سوی پذیرنده رد شده تلقی گردد:
 • مرجوع کردن کالای خریداری شده.
 • ثبت اشتباه امتیاز که در این حالت امتیاز اصلاح و پس از طی مراحل تایید، تایید می‌گردد.
 • امتیازی که هنوز مبلغ ریالی آن به حساب دوبرد توسط پدیرنده پرداخت نشده است.
تذکر: در صورت عدم تایید پذیرنده، کابر حق هرگونه ادعا را نسبت به امتیاز مربوطه، از خود سلب و ساقط می‌نماید.
نکته: مدت زمان تایید از چند ساعت تا چند روز متغیر خواهد بود.
تذکر: امتیاز در انتظار تایید تنها برای برخی از کالاها و خدمات پلتفرم دوبرد صادق است.
تذکر: تا زمانی که معادل ریالی امتیاز دوبرد توسط پذیرنده به حساب دوبرد واریز نشود این امتیاز به صورت در انتظار تایید باقی خواهد ماند. و کلیه مسولیت ناشی از عدم تایید امتیاز بر عهده پذیرنده خواهد بود.
امتیاز (موجودی) تایید شده:
امتیاز تایید شده که در بخش مربوط با همین نام لحاظ می‌گردد، قابل استفاده در پلتفرم به منظور انجام بازی خواهد بود. امتیاز در انتظار تایید پس از تایید، بعنوان امتیاز یا موجودی تاییدشده قلمداد می‌گردد.
تذکر: بسیاری از امتیازها پس از ثبت در سیستم نیازی به تایید نداشته و قابل استفاده برای بازی هستند.
  عضویت کاربر در دوبرد
 1. کاربر ثبت نام کننده اقرار می‌نماید که یک شخص حقیقی و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
 2. شرکت حق خود را در تعلیق یا حذف حساب کاربری بدون نیاز به اقامه دلیل محفوظ می‌داند.
 3. با وارد کردن اطلاعات ثبت نام، کاربر اجازه دسترسی به اطلاعات حساب کاربری را به شرکت می‌دهد.
 4. همزمان با تکمیل ثبت نام، سیستم برای کاربر یک حساب کاربری ایجاد خواهد کرد. ورود به حساب کاربری از طریق شماره موبایل خواهد بود. رمز عبور جهت وارد شدن به حساب کاربری، توسط متقاضی در هنگام ثبت نام براساس قواعد پیشنهادی سیستم تعریف خواهد شد.
 5. برای عضویت در دوبرد و شرکت در مسابقات پیش بینی، متقاضی می بایست به قسمت عضویت مراجعه کند. در این مرحله، شخص حقیقی با وارد کردن اطلاعات لازم، کد تایید عضویت در دوبرد را از طریق پیام کوتاه دریافت خواهد کرد. پس از وارد کردن این کد در سیستم و تایید آن، عضویت در دوبرد تکمیل و حساب کاربری ساخته می شود. اطلاعات کاربر کاملا و موکدا محرمانه تلقی گردیده و دوبرد بر حفظ حریم خصوصی آن ها تأکید خواهد داشت. دوبرد، آدرس ایمیل و شماره همراه کاربران را برای ارسال ایمیل و پیامک‌های خبری (با کسب اجازه از کاربر) استفاده خواهد کرد. درصورت عدم تمایل کاربر به دریافت اطلاعات مذکور، ارسال ایمیل و پیامک متوقف خواهد شد.
 6. مسئولیت هرگونه سوءاستفاده یا استفاده ناصحیح خلاف قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران یا قواعد و قوانین دوبرد، برعهده کاربر خواهد بود.
 7. کاربر متعهد است تا در هنگام ثبت نام، اطلاعات درخواستی سیستم را به درستی و دقت وارد نماید. مسئولیت هرگونه خطا در وارد کردن اطلاعات اعم از سهوی یا عمدی برعهده کاربر خواهد بود.
 8. کاربر اقرار می‌نماید که اطلاعات وارد شده اعم از نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه متعلق به شخص وی است.
 9. کاربر از طریق نام کاربری و رمز عبور خود امکان دسترسی به حساب کاربری و استفاده از خدمات دوبرد را خواهد داشت.
 10. هر شخص حقیقی تنها مجاز به داشتن یک حساب کاربری در دوبرد می باشد. مشاهده هرگونه مغایرت با این بند، از سوی شرکت پیگرد قانونی بدنبال خواهد داشت. این موضوع حق حذف حساب کاربری و عدم اجازه ثبت نام به شخص حقیقی را به شرکت می‌دهد.
 11. کاربر بایستی در حفظ رمز عبور خود کوشا باشد؛ در صورت بروز هرگونه سوء استفاده از حساب کاربری، تمام مسئولیت آن بر عهده کاربر خواهد بود. چنانچه کاربر رمز عبور خود را فراموش کند، می‌تواند برای اخذ کلمه عبور جدید از طریق شماره تلفن همراه خود اقدام نماید.
 12. شرکت در موارد ذیل (بعنوان نمونه) و سایر موارد به صلاحدید خود، مجاز است تا حساب کاربری را حذف نماید:
  1. ایجاد حساب کاربری جدید توسط کاربری که از قبل دارای حساب کاربری است.
  2. تلاش برای هرگونه تخلف در دوبرد از قبیل هر نحو فریبکاری در فرایند (مانند تبانی با پذیرنده، اخذ نامشروع امتیاز و ...)
  3. غیرفعال شدن حساب کاربری به مدت بیش از 12 ماه
 13. کاربر اقرار می‌نماید که:
  1. به سن قانونی رسیده است.
  2. فرایند حاکم بر سیستم دوبرد را کاملا پذیرفته و قبول دارد.
  3. در صورت تعلیق یا حذف حساب کاربری، هیچ گونه ادعایی نسبت به امتیاز دوبرد یا امتیاز هدیه با قابلیت نقد شوندگی نخواهد داشت.
 14. کاربر موظف و متعهد به رعایت اصول امنیتی است. انجام موارد ذیل برای کاربر ممنوع است:
  1. استفاده از حساب کاربری و سیستم دوبرد، خلاف چارچوب متن جاری و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران
  2. استفاده از حساب کاربری و سیستم دوبرد به نحوی که به شرکت خسارت وارد آورد.
  3. انتقال حساب کاربری به شخص ثالث
  4. تلاش برای اطلاع یافتن از نام کاربری و رمز عبور سایر کاربران یا اطلاعات پنل پذیرندگان
  5. گردآوری اطلاعات سیستم دوبرد و کاربران و پذیرندگان آن از طریق روش‌های مکانیزه و اتوماتیک نظیر ربات و نظایر آن.
  6. ارائه هرگونه نظر یا محتوا برخلاف قوانین کشور
 15. شرکت امنیت دوبرد را تضمین نمی‌کند.
 16. شرکت مسئولیت هرگونه خسارت کاربران به کاربران دیگر یا پذیرندگان را به هر شکل نمی‌پذیرد.
 17. شرکت مجاز خواهد بود تا عملکرد کاربر را در سیستم رصد نماید. همچنین شرکت مجاز است تا نظرات کاربر را در بخش نظرات کاربران حذف، یا در صورت صلاحدید، پیش از انتشار تایید نماید.
 18. شرکت خود را در قبال موارد و مسائل ذیل مسئول و متعهد نمی‌داند:
  1. پاسخگویی و عملکرد شبانه روزی
  2. عاری از نقص و خطا بودن کل سیستم دوبرد
  3. تخطی کاربر از تعهدات خود که منجر به عواقب بعدی گردد
  4. افشای اطلاعات کاربر، دستکاری آن‌ها، از دست رفتن اطلاعات مربوط به کاربر، به هر شکل تصادفی یا غیرقانونی یا دسترسی غیرمجاز
  5. ورود و نقش آفرینی نهادهای حاکمیتی و دولتی و قضایی
  6. بروز هرگونه خطا در سیستم
  7. تعلیق سیستم به دلیل ارتقای آن یا رفع نقص
  8. حذف پیش بینی حتی در صورت برنده شدن کاربر
 19. این متن و کل محتوای آن بعنوان تفاهم نامه قانونی و رسمی پذیرفته شده میان شرکت و کاربر قلمداد شده و کاربر با ثبت نام خود در سامانه، همه آن را قانونا و رسما پذیرفته و تایید می‌نماید.
 20. این متن هرگونه رابطه استخدامی میان شرکت و کاربر را نفی می‌کند.
  خرید از پذیرنده همکار
 1. کاربر، با خرید از پذیرنده همکار دوبرد، امتیاز دوبردی دریافت می کند. میزان امتیاز دوبردی که به کاربر اعطا می شود، منطبق بر آنچه خواهد بود که در پلتفرم دوبرد در لحظه خرید به نمایش گذاشته شده است.
 2. لیست پذیرندگان همکار دوبرد، در وبسایت و اپلیکیشن دوبرد قابل دسترس است. در صورتیکه کاربر از فروشگاهی خارج از این لیست امتیاز گرفته باشد، این امتیاز فاقد اعتبار خواهد بود. روش اخذ امتیاز دوبرد از پذیرنده یا نمایندگان وی باید بر اساس سیستم تعریف شده در دوبرد بوده و خارج از آن، فاقد اعتبار است. تشخیص صحت و اعتبار امتیاز اخذ شده از پذیرنده در هنگام خرید برعهده کاربر است و دوبرد در این مورد مسئولیتی نمی پذیرد.
 3. دوبرد صرفا مسئولیت ارائه اطلاعات بر اساس اعلام پذیرنده آنلاین یا آفلاین همکار خود را دارد، و مسئولیت هرگونه مغایرت در اطلاعات ارائه شده، بر عهده پذیرنده است. علاوه بر این، دوبرد مرجع مقایسه قیمت و کیفیت محصولات ارائه شده در شبکه پذیرندگان و سایر فروشندگان و مراکز ارائه خدمت نخواهد بود.
 4. قیمت کالا یا خدمات ارائه شده، خدمات پس از فروش محصولات، سرویس ارسال، ساعات سرویس دهی و زمان در نظر گرفته شده برای پیشنهادهای ویژه، شرایط مرجوع شدن کالا و بازپرداخت وجه آن، مطابق با شرایط اعلام شده توسط پذیرنده آنلاین یا آفلاین همکار خواهد بود؛ و دوبرد مسئولیتی در قبال موارد اعلام شده نخواهد پذیرفت.
 5. مسئولیت تضمین قیمت و کیفیت کالا/خدمت خریداری شده از پذیرنده، بر عهده همان پذیرنده بوده و دوبرد هیچ گونه مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت کالا یا مغایرت آن با محصول معرفی شده توسط پذیرنده ندارد. در صورت عدم رضایت کاربر از محصول/خدمت پذیرنده یا هرگونه نارضایتی دیگر (اعم از رفتار فروشنده پذیرنده و ...)، این عدم رضایت تنها متوجه همان پذیرنده خواهد بود و دوبرد مسئولیتی در قبال این دست از مسائل نخواهد پذیرفت. از آنجا که دوبرد بدنبال افزایش رضایت کاربران است، سعی خواهد کرد تا از طریق تنوع بخشی به شبکه پذیرندگان خود، قدرت انتخاب کاربران را در خرید افزایش دهد.
 6. شرایط کاربران برای خرید از پذیرندگان، بر اساس قوانین آن پذیرنده خواهد بود.
 7. همزمان با خرید از پذیرنده، امتیاز خرید بلافاصله بصورت امتیاز بردکوین در حساب کاربر ثبت شده و بسته به نوع پذیرنده یا محصول، یا قابلیت استفاده خواهد داشت و یا اینکه در انتظار تایید قرار خواهد گرفت.
  بازی در دوبرد
 1. کاربر اقرار می کند که پیش از بازی، با تمام قوانین بازی آشنایی کامل دارد؛ شرکت مسئولیت هرگونه باخت و از دست-دادن امتیاز موجودی در بازی توسط کاربر را از خود سلب و ساقط می‌نماید.
 2. مسئولیت اطمینان از ثبت امتیاز دوبرد (اعم از موقت یا قطعی) در حساب کاربری دوبرد، بر عهده کاربر خواهد بود. کاربر لازم است پس از خرید از پذیرنده دوبردی، حداکثر ظرف مدت 24 ساعت نسبت به اطمینان از ثبت امتیاز خود اقدام کند. در صورت عدم ثبت امتیاز در سیستم، لازم است کاربر این موضوع را به همراه مدارک لازم (رسید خرید از پذیرنده) به دوبرد اطلاع دهد.
 3. کاربر عضو دوبرد، تنها زمانی می تواند در مسابقات پیش بینی دوبرد شرکت کند، که از شبکه پذیرندگان خرید کرده و امتیاز دوبرد دریافت کرده باشد. در صورتیکه کاربر بیش از 12 ماه از حساب کاربری خود در دوبرد استفاده نکرده باشد، این حساب بسته خواهد شد و دوبرد هیچ مسئولیتی در قبال اعتبار از دست رفته کاربر (اعم از امتیاز موجود در موجودی و یا بردکوین) نخواهد داشت.
 4. پرداخت هرگونه وجه (به صورت هدیه) به کاربر از سوی شرکت، به صورت انتقال بانکی از طریق شماره شبا خواهد بود. حساب بانکی اعلامی از سوی کاربر جهت دریافت وجه، بایستی به نام شخص کاربر باشد.
 5. از آنجا که کاربر دوبرد می تواند بردکوین های خود را پس از بازی، در قالب وجه نقد هدیه از دوبرد دریافت نماید، لازم است تا از صحت شماره شبای بانکی معتبر هنگام دریافت وجه، اطمینان حاصل کند. درصورت بروز هرگونه اشتباه در ارائه شماره کارت بانکی، مسئولیت آن بر عهده کاربر خواهد بود. تبدیل بردکوین به امتیاز نقدی و نهایتا دریافت وجه نقد، تنها منوط به حداقل شرکت در یک مسابقه پیش بینی با اعتبار مذکور خواهد بود.
 6. بردکوین در سیستم دوبرد به هیچ وجه ارزش ریالی نداشته و برای آن سود و بهره و نظایر آن‌ها تعریف نمی‌شود. کاربر تنها پس از تأیید درپرداخت توسط کاربر، می تواند معادل ریالی آن را که به عنوان هدیه در قبال بازی در دوبرد به آن ها داده می شود دریافت کند. به این ترتیب کاربر ادعای هرگونه بهره و سود در قبال امتیازهای خود در برابر شرکت نفی می‌کند.
 7. هنگام پرداخت هدیه نقدی به کاربر، به دلیل ماهیت شرکتی بودن فعالیت‌های دوبرد، مالیات‌های ذیربط اعم از مالیات بر ارزش افزوده از رقم پرداختی به کاربر کسر خواهد شد.
 8. در مورد پذیرنده و فرایند خرید کاربر، شرکت در زمینه‌های ذیل هیچگونه تعهد و مسئولیتی نخواهد داشت:
  1. قانونی بودن فعالیت و عرضه‌یت پذیرنده در لحظه خرید
  2. کیفیت کالا و خدمات ارائه شده توسط پذیرنده به کاربر
  3. خدمات پس از فروش پذیرنده
  4. هرگونه تعامل میان پذیرنده و کاربر و پیامدهای آن
  5. هرگونه تخطی پذیرنده در ارائه امتیاز دوبرد
  6. ارسال و دریافت کالا یا سرویس خریداری شده
  مالکیت معنوی
 1. کلیه مطالب در دسترس از طریق سیستم دوبرد، کلیه داده ها و محتوای تولید شده توسط دوبرد، در مالکیت شرکت بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده بدون کسب مجوز قانونی و معتبر، غیرمجاز و مسئولیت آن بر عهده شخص متخلف خواهد بود.
  وب سایت و اپلیکیشن
 1. در صورتیکه اپلیکیشن و وبسایت دوبرد به علت بروزرسانی در حال تغییر باشد، امکان بروز اشکال در سیستم و قطع شدن آن وجود دارد. کاربر عضو دوبرد تأیید می کند که اعتراضی به این موضوع نخواهد داشت.
 2. شرکت مجاز است که در هر زمان، کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را بدون اطلاع قبلی متوقف نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر نخواهد داشت.